Finisz w Dywizji Southeast

Turniej w Zabierzowie był ostatnim turniejem w Dywizji Southeast, co sprawiło, że zapadały już ostateczne rozstrzygnięcia przed rundą play-off. Walki wiec dziś nie zabrakło, a ozdobą turnieju można nazwać mecz Charlotte Hornets/SKF Jura Basket Zabierzów z Washington Wizards/TS Wisła Kraków w którym to do samego końca gospodarze nie poddawali się. Ostatecznie rywalizację w tej dywizji bez porażki zakończyła ekipa Miami Heat/UKS REGIS Wielczka, a drugie miejsce przypadło drużynie Orlando Magic/KS Radwan Sport AGH Kraków i obie te ekipy mogą już szykować na turniej rundy play-off, który odbędzie się  na początku kwietna we Wieliczce. Kwestią otwartą pozostaje natomiast możliwość awansu dla Washington Wizards/TS Wisła Kraków. W tym przypadku pozostaje czekać na wyniki z pozostałych dywizji w tej konferencji, bowiem system rozgrywek umożliwia także i awans z trzeciego miejsca.
Ale jak zwykle na turnieju spod znaku Jr. NBA Projekt Basket League, emocje sportowe to nie wszytko.  Wyjątkowa też była oprawa spikersko=muzyczna w wykonaniu BrossArt czyli Konrada Pondo.
Na koniec warto wymienić tych , bez których ta imprezę nie mogła by się obyć. Tu oczywiście mowa o prezesie klubu Kazimierzu Kaimowi, który podjął się organizacji całego turnieju, a także dzięki sponsorom – Haldent, Halmed oraz Cutline, dzięki którym w konkurach, quizie i losowaniach których  było naprawdę sporo, nie zabrakło upominków. Miło też zapewne wszyscy będą wspominać pizzerię „I Hate Pizza”, która ufundowała dla wszystkich uczestników poczęstunek, oczywiście w postaci pysznej pizzy.