Święto koszykówki w Rudzie Śląskiej

Wczoraj w Rudzie Śląskiej odbył się turniej Jr. NBA, a w roli gospodarza wystąpił klub Basket 4 Kids pod przewodnictwem pana Marcina Cyrana.

Od początku imprezy czuć było zaangażowanie społeczności rodziców – obfity bufet w barwach drużyn NBA, oprawa muzyczna na poziomie ekstraklasy, specjalnie przygotowane na tę okazję koszulki, nie wspominając już o głośnym dopingu! Naprawdę trudno nam opisać wczorajsze oddanie rodziców.

Turniej klasycznie zaczął się od kilku słów wstępu podczas oficjalnego rozpoczęcia, po których płynnie rozpoczęliśmy nasze rozgrywki. Najwięcej emocji przyniósł mecz pomiędzy Los Angeles Lakers (GTK Gliwice) a Golden State Warriors (Tarnowskie Góry), gdzie do ostatnich sekund toczyła się zażarta walka! Emocji nie brakowało także pomiędzy meczami, kiedy odbyło się losowanie nagród oraz konkurs rzutowy. Warto dodać, że i tutaj rywalizacja sięgała zenitu, albowiem zwycięzcę wyłonić musiała dogrywka!

Wydarzenie to było jednym z najbardziej bogatych w atrakcje: muzyka, efekty dźwiękowe, maskotka i wiele, wiele innych. Sprawa miała się tak samo i z nagrodami, ponieważ nagrody, upominki i inne rodzaje prezentów otrzymali… wszyscy! Tak jest! Zawodnicy, trenerzy, my – przedstawiciele Jr. NBA, a nawet niektórzy kibice!

Warto również wspomnieć o oprawie medialnej, gdyż fotoreporterów było prawdopodobnie rekordowa liczba – 6!

Podsumowując, Ruda Śląska okazała się być jednym z najbardziej gościnnych miejscowości na mapie Jr. NBA! Dziękujemy i mamy nadzieję – do zobaczenia!