Gościnny Kraków

Dziś na legendarnym obiekcie przy ul. Reymonta 22 w Krakowie odbył się pierwszy w tym roku turniej jr. NBA Girls, i trzeba przyznać, że weszliśmy w ten rok z przytupem!

Wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnie od przedstawienia drużyn oraz kilku słów wstępu. Głos zabrał przedstawiciel jr. NBA Polska, pan Jacek Bęben, Dyrektor Akademii Wisły CANPACK Kraków pani Dorota Gburczyk–Sikora, oraz koordynator szkolenia, pan Michał Sumara.

 

Każdy z wyżej wymienionych bardzo skracał swoje przemówienia, aby jak najszybciej pozwolić młodym koszykarkom rozpocząć zmagania! Na parkiecie było wiele emocji podczas meczy, ale nie tylko, ponieważ pomiędzy pojedynkami odbyło się wiele atrakcji, w tym między innymi: losowanie nagród (koszulek z logiem jr. NBA family), konkurs sprawnościowy, podczas którego asystowała nowoczesna maszyna do podawania piłek, oraz drużynowy konkurs rzutów osobistych.

 

Nagród było naprawdę sporo (nawet trenerzy za swój trud otrzymali upominek!), za co należą się gromkie brawa dla organizatorów! Wracając jeszcze do wydarzeń boiskowych, nie sposób nie podziękować dwóm paniom sędziom, za ich ogromny trud, by gra przebiegała płynnie i w duchu zasad jr. NBA!

 

Każda z zawodniczek dawała z siebie wszystko, oraz godnie uczestniczyła w grze fair play, lecz chcielibyśmy szczególnie pogratulować dwóm drużynom, za wyjątkowe zachowanie! Otóż drużyna Indiana Pacers oraz Chicago Bulls, podczas meczów z drużyną Brooklyn Nets, ułatwiała zdobycie punktów drużynie przeciwnej, która była znacznie młodsza i słabsza fizycznie. To zachowanie przyniosło wiele radości wszystkim zawodnikom oraz kibicom!

 

Będąc przy kibicach warto nadmienić, że najlepszy rodzaj kibica (jak głosił plakat wiszący na hali 😉 czyli rodzice, przygotowali naprawdę obfity bufet, który każdemu z uczestników tej imprezy umilił dzień!

 

Podsumowując, był to wspaniały czas dla każdego z obecnych. Kraków – dziękujemy za tak pozytywny start tego roku 🙂