Jr. NBA w Bielsku-Białej

Dzisiaj w Bielsku-Białej odbył się turniej Jr. NBA Dywizji Central!

Po widowiskowej prezentacji drużyn w towarzystwie maskotki Pampalini, dymu i specjalnych efektów wizualnych, głos zabrał prezes Basket Hills, pan Grzegorz Błotko, oraz zastępca naczelnika wydziału edukacji i sportu – Jacek Broda. Obaj panowie złożyli krótkie przemówienia, uwzględniając fakt, że młodzi zawodnicy byli bardzo głodni gry. Podobnie wypowiedział się wiceprezes Jr. NBA, pan Ryszard Litkowycz, co sprawnie poprowadziło nas do pierwszego meczu między Chicago Bulls a Indiana Pacers! Mecz ten obfitował w wiele spektakularnych akcji i charakteryzował się wysokim poziomem sportowym obu drużyn.

Drugi pojedynek, Cleveland vs Milwaukee, okazał się bardzo wyrównany, a zaangażowanie wszystkich na boisku wzbudzało szczery podziw. W mniej więcej połowie turnieju odbyło się losowanie koszulek z logo Jr. NBA dla uczestników oraz quiz z wiedzy o NBA dla kibiców, w którym zwycięzca otrzymał… no właśnie! Zwycięzca tego wyrównanego konkursu postanowił zaskakująco oddać swoją nagrodę jednemu z zawodników! Taki obrót sprawy z pewnością pozytywnie zaskoczył wszystkich obecnych.

Po dwóch kolejnych meczach odbył się konkurs rzutowy, a zwyciężył w nim zespół Milwaukee Bucks! W tym miejscu ogromne brawa należą się dla gospodarza turnieju za tak liczne nagrody dla uczestników tego konkursu rzutowego – wow! Podczas tego turnieju spotkało nas wiele emocjonujących chwil na boisku, a wszystko kontrolowała niezawodna pani sędzia – Paulina Nowak, ogromne brawa dla niej!

Podsumowując, dzień ten dostarczył nie tylko sportowych emocji, ale także sporo przyjaznej atmosfery, tworząc niezapomniane wspomnienia dla uczestników i kibiców!