Gościnne Czechowice-Dziedzice

Dziś na ulicy Towarowej odbył się jeden z dwóch pierwszych turniejów Jr. NBA Girls! W roli gospodarza wystąpił klub MKS Czechowice-Dziedzice.

Turniej w tradycyjnym stylu rozpoczął się od przedstawienia drużyn. Po zaprezentowaniu zespołów pan Tomasz Dąbrowski oddał głos  trenerowi Mariuszowi Kocur, koordynatorowi Jackowi Bęben oraz jednemu z sędziów, który zwięźle wyjaśnił przepisy kibicom, tak aby wszystko było jasne. W tym miejscu warto podkreślić, że sędziowie kontrolowali przebieg każdego spotkania w taki sposób, że przebiegały one płynnie, zgodnie z zasadami Jr. NBA oraz w atmosferze fair play (za co należą im się wielkie brawa).

Po ceremonii otwarcia rozpoczęły się sportowe pojedynki, które charakteryzowały się ogromnym zaangażowaniem i wolą walki, niezależnie od wyniku na tablicy. Z tego właśnie powodu każdy zespół może dziś być z siebie naprawdę dumny.

Po trzech spotkaniach odbył się konkurs rzutowy oraz losowanie nagród! Prezentów doczekali się również trenerzy, którzy otrzymali od gospodarzy poduszki z logami zespołów, które reprezentowali.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, wolontariuszom oraz innym współorganizatorom za przygotowanie tak wspaniałego turnieju! Bufet był naprawdę bogaty, a wisienką na torcie była przepyszna zupa pomidorowa. Oprawa muzyczna, dzięki panu Tomaszowi Dąbrowskiemu (oraz całej jego ekipie 😉 ), była na bardzo wysokim poziomie, śmiało można powiedzieć, że na poziomie turnieju finałowego Jr. NBA!

Podsumowując, była to wspaniała koszykarska niedziela, która zapadnie każdemu z nas w pamięć na długo.