Na warszawskiej Białołęce

W niedzielę Jr. NBA Projekt Basket League gościła na warszawskiej Białołęce. W hali Białołęckiego Ośrodka Sportu rozegraliśmy aż dwa turnieje ligowe. Poranne rozgrywki odbyły się w ramach dywizji Central, a popołudniu zagrała dywizja Southeast. Nad całością czuwali Michał Przybylski – główny organizator turnieju i zarazem Naczelnik Wydziału Promocji i Sportu Dzielnicy Białołęka oraz Tomasz Wiśnik – prezes klubu UKS Białołęka. Naszym gościem specjalnym był natomiast Burmistrz Dzielnicy Białołęka i zarazem miłośnik sportu – Grzegorz Kuca.

Przechodząc do części sportowej zaczynamy oczywiści od pierwszego porannego turnieju w Dywizji Central. W tym pierwszym turnieju najwięcej emocji dostarczył pojedynek pomiędzy Milwaukee Bucks/Polonia Warszawa oraz Detroit Pistons/Akademia Młodych Dzików I Warszawa, bowiem losy tego pojedynku ważyły się aż do ostatnich sekund. W turnieju natomiast najlepiej wypadli gospodarze – Indiana Pacers/UKS Białołęka I Warszawa, którzy zakończyli swój pierwszy turniej bez porażki. W popołudniowym turnieju natomiast bez porażki rozgrywki zakończyła, z dwoma zwycięstwami, ekipa Orlando Magic/ISETIA-AZS UW MBA Warszawa, a najciekawszym pojedynkiem tego turnieju było chyba starcie pomiędzy Orlando Magic/ISETIA-AZS UW MBA Warszawa              oraz Charlotte Hornets/SP 369 Warszawa, w którym to dopiero w drugiej części meczu ekipie Orlando udało się odskoczyć rywalowi z Charlotte.

Jednak, jak to zwykle bywa w naszych turniejach, rywalizacja sportowa to tylko część tego co ciekawego dzieje się na halach. Nie inaczej było tym razem. Licznie przybyli rodzice i kibice żywiołowo  dopingowali grających, a dodatkowo rodzice gospodarza przygotowali dla wszystkich bufet kawowy ze słodkościami i pożywnymi przekąskami. Obecni na widowni jednak nie tylko mogli kibicować. Podczas każdego turnieju czekał na nich bowiem jeszcze quiz ligi Jr. NBA, gdzie, za wiedzę i szybką reakcję nagrodą były pamiątkowe koszulki. Fanty trafiły także i w ręce grających – rozlosowano bowiem wśród uczestników, ufundowane przez organizatorów ligi, pamiątkowe koszulki oraz piłkę którą rozgrywane są mecze ligi Jr NBA. Dodatkowe nagrody ufundowali także organizatorzy i władze dzielnicy Białołęka. Te były, w myśl idei równych szans, rozlosowane wśród uczestników przeprowadzanych konkursów rzutowych.

Dodatkową wartością, jaka wynieśli z tego turnieju młodzi koszykarze, była wiedza jaką udało im się zdobyć na warsztatach z treningu mentalnego. Warsztaty te przeprowadziła psycholożka z zespołu ligi Jr NBA –  Beata Banaszkiewicz-Bulanda. Na warsztatach tych młodzi zawodnicy mogli się dowiedzieć jakie czynniki, oprócz typowo sportowych, mogą wpływać na wyniki oraz jak ważne jest, oprócz przygotowania sportowego, także odpowiednie przygotowanie mentalne zawodnika.

Niedziela spędzona w stolicy była niezwykle emocjonująca i pracowita i jak widać, naprawdę działo się wiele. Dziękujemy wszystkim – rodzicom, kibicom, władzom lokalnym, organizatorom i uczestnikom za przybycie i bycie częścią tego wydarzenia.


Partnerem Turniejów Eliminacyjnych Jr.NBA Projekt Basket League Północ Konferencja Wschodnia jest Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy.