Detroit Pistons Mistrzem Eastern Conference

W dzisiejszych finałach Eastern Conference ekipa Detroit Pistons/MUKS Sari Żory pokonuje w finale Konferencji Boston Celtics/Sokół Łańcut i zdobywa tytuł Mistrza Konferencji i to oni właśnie 20 maja w Katowicach zmierzą się z Portland Trail Blazers/WKK Wrocław w walce o mistrzowskie pierścienie tegorocznej edycji Jr. NBA Projekt Basket League. Młodzi koszykarze z Detroit (czytaj Żor) w drodze do dzisiejszego finału pokonali w ćwierćfinale rywali z  Atlanta Hawks/UKS Kadet Oświęcim, a w półfinale Milwaukee Bucks/UKS SP27 Katowice. Prawo gry w Katowicach, oprócz finalistów Konferencji czyli Detroit Pistons/MUKS Sari Żory i Boston Celtics/Sokół Łańcut, wywalczyły także drużyny Milwaukee Bucks/UKS SP27 Katowice (dziś trzecie miejsce) oraz Washington Wizards/UKS Regis Wieliczka (czwarta lokata).

Warto tez dodać, że dziś ekipę Brooklyn Nets/Kuźnia-Stal Stalowa Wola poprowadził znany i utytułowany szkoleniowiec, między innymi trener wicemistrzów świata U-19, Jerzy Szambelan. Zaszczycił nasz turniej także swoją obecnością, co już stało się tradycją na turniejach w Małopolsce, Prezes KOZKosz Tomasz Arlet.

Przed nami pozostał już tylko Turniej Finałowy, który odbędzie się 20 maja w Katowicach i na który już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.