Gościnni rodzice

Niedzielny turniej był drugim w Dywizji Central i po raz drugi  gościliśmy  w Katowicach. Tym razem jednak rola gospodarzy przypadła drużynie Milwaukee Bucks/UKS SP27 Katowice, a honory gospodarza i organizatora turnieju pełnił Michał Bentkowski wraz z, bardzo aktywnie wspomagającymi go, rodzicami. To właśnie dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców wszyscy otrzymali pamiątkowe kubki ze słodyczami, był ogrom nagród losowanych w ramach emocjonującego konkursu rzutowego, spragnieni i głodni mogli posilić się w bogato zaopatrzonym bufecie, przeprowadzili transmisję live, a także mieliśmy obsługę muzyczną całej imprezy.

Na parkiecie natomiast emocji nie zabrakło i już na otwarcie mieliśmy derbowy pojedynek katowickich drużyn – gospodarze zmierzyli się z organizatorami pierwszego turnieju – Indianą Pacers/KŚ AZS-em Katowice. Po raz drugi w tej rywalizacji triumfowali młodzi zawodnicy z  Milwaukee Bucks/UKS SP27 Katowice, którzy przed ostatnim turniejem w Cieszynie zajmują drugie miejsce w swojej dywizji tuż za Detroit Pistons/MUKS Sari Żory.

Nie zapomniały o nas także władze miasta, które reprezentował dobrze znany, szczególnie w koszykarskim środowisku, Radny Dawid Kamiński.  Warto też dodać, że mimo iż mieliśmy „konkurencyjną” imprezę w postaci meczu reprezentacji kibice licznie dopisali i to nie tylko wśród  gospodarzy. Na trybunach dobrze bowiem widoczna była grupka fanów z Detroit czyli Żor.

Zapowiedź Wyniki Galeria

Turniej dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.