Pierwszy turniej

W tym sezonie na pierwszy turniej po Drafcie nie musieliśmy dugo czekać, bowiem  praktycznie zaraz po zakończeniu  Drafu zaplanowany był pierwszy turniej w dywizji Centra, którego  gospodarzem  by KŚ AZS Katowice.

W turnieju tym wystąpiły wszystkie drużyny z Dywizji Central już z nowymi, parę chwil wcześniej wylosowanymi markami z ligi NBA: Indiana Pacers/KŚ AZS Katowice (Gospodarz), Milwaukee Bucks/UKS SP27 Katowice, Cleveland Cavaliers/Basket Hills Bielsko-Biała, Detroit Pistons/MUKS Sari Żory, Chicago Bulls/Stela Cieszyn

Na turnieju miał okazję być także nasz gość z NBA Adrian Alvares Leo – trener oraz menadżer NBA ds. Operacji Koszykarskich w Europie, który  mógł na własne oczy zobaczyć  jak wyglądają nasze turnieje,a także osobiście zainaugurować nie tylko Draft ale także i jedne z turniejów.

Podczas rozgrywek na trybunach obecny był Ryszard Poznański – szkoleniowiec i koordynator programów SMOK i KOSSM PZKosz. Jako, że wyrównanych spotkań nie brakowało, a najciekawszym było chyba starcie Milwaukee Bucks/UKS SP27 Katowice z Detroit Pistons/MUKS Sari Żory,  to zapewne szkoleniowiec miał dobrą okazję podpatrywać grających i wyszukiwać  obiecujących  zawodników.

Tradycyjnie już, w przewie pomiędzy spotkaniami, odbyło się losowanie nagród od organizatora ligi – tym razem były to koszulki spod znaku Jr. NBA. Była też niespodzianka, – plecaki i gadżety dla  wszystkich zawodników ufundowane przez rodziców kluby gospodarza.  W przerwach mogliśmy także zobaczyć popisy młodych gimnastyczek sekcji gimnastyki artystycznej UKS Katowice.

Wyniki Zapowiedź Galeria 1

Turniej dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.